O MARCE

 

O marce

W niewielkiej manufakturze kaletniczej w Polsce, powstają ręcznie szyte klasyczne torebki i akcesoria sygnowane nazwiskiem projektantki. Celem marki jest pielęgnacja dawnych technik rzemieślniczych w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem. Troska o to co było kiedyś, jest teraz i czeka nas w przyszłości pozwala marce tworzyć balans pomiędzy tradycją, a nowoczesnością. Czystość form, poczucie estetyki gra główną rolę podczas tworzenia kolekcji. Minimalistyczne formy torebek potrafią zaskakiwać i urzekać zwłaszcza gdy produkty idealnie pasują na dzień jak i na wieczór. Produkty od początku do końca tworzone są w Polsce z dbałością o każdy szczegół i jakość wykonania.

Marka założona pod koniec 2019 roku przez Justynę Rożek, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoje zdolności artystyczne doskonaliła w pracowni Projektowania Ubioru Dzianego. Pomimo zamiłowania do dzianiny, projektowanie skórzanych akcesoriów stało się największym marzeniem i wyzwaniem dla młodej projektantki. Już we wczesnych latach młodości samodzielnie poznawała tajniki krawiectwa. Pierwsze kroki stawiała szyjąc proste bawełniane torby, które z czasem przerodziły się w eleganckie, proste w formie i kroju skórzane torby i akcesoria.

Artystyczne ukierunkowanie i twórczość młodej projektantki rozpoczęła się we wczesnych latach młodości. W wieku 16 lat rozpoczęła naukę w Liceum Plastycznym im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu, na kierunku formy użytkowe - jubilerstwo. W tym czasie doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie projektowania, jubilerstwa, malarskie oraz szycia. W trakcie swojej działaności artystycznej została laureatką stypendium Prezydenta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej. Przełomowym momentem w twórczości był rok 2019. Rok założenia marki oraz obrona pracy dyplomowej, w skutek której powstała kolekcja Harmony, kilkukrotnie nagrodzona i doceniona podczas pokazów i konkursów branżowych.

 

"Jedną z ciekawszych osobowości w polskiej branży mody jest Justyna Rożek. 

Jej torebki zachwycają jakością, minimalistycznym designem i stylem".

 V I V A . P L 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl