PIELĘGNACJA

 

Pielęgnacja produktów 

 

Nieużywaną torebkę najlepiej jest przechowywać w woreczku bawełnianym dołączonym do torebki lub w innym bawełnianym, lnianym pokrowcu, który nie utrudnia wentylacji skóry. Zaleca się także na czas nieużywania torebki wypchanie jej wnętrza szarym papierem, dzięki temu nie będzie się odkształcać i przez długie lata zachowa odpowiedni kształt. Skórę należy chronić przed nadmierną eksploatacją na słońce i wilgoć, nie należy stawiać torebki w pobliżu silnego źródła ciepła m.in. grzejnika.

Skórę należy przecierać bawełnianą ściereczką lub gąbką zwilżoną w czystej wodzie. Należy unikać intensywnego pocierania skóry i nie należy dopuścić do przemoczenia. Po oczyszczeniu torby zaleca się pozostawienie jej do samoistnego wyschnięcia w temperaturze pokojowej lub delikatne przetrzeć suchą bawełnianą ściereczką. W przypadku przemoczenia skóry, należy wypchać torbę szarym papierem i pozostawić w suchym miejscu do samoistnego wyschnięcia. Nie należy suszyć suszarką oraz unikać intensywnego źródła ciepła.

Skóra lakierowana nie wymaga natłuszczania, jednak aby zapobiec szybszemu procesowi starzenia lub pęknięciom, można stosować specjalne środki przeznaczone do skóry lakierowanej. W celu ostrożności, zaleca się aby przed zastosowaniem preparatu, wypróbować go na małym elemencie skóry.

Ze względu na delikatność i wyjątkowość skóry naturalnej, zalecamy unikania przenoszenia w torebkach ciężkich, ostrych przedmiotów, które mogą zniekształcić i pokaleczyć skórę. Przed kontaktem produktu z jasnymi tkaninami zalecamy dokładne wyczyszczenie produktu suchą, bawełnianą szmatką. Wycieranie się skóry jest naturalną cechą surowca, nadaje mu unikatowości i charakteru.

Pamiętajmy, że skóra jak każdy naturalny surowiec jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych oraz sposób użytkowania. Z upływem czasu na produkcie mogą pojawić się przetarcia, przebarwienia lub zarysowania. Również w przypadku okuć kaletniczych, które z czasem mogą się delikatnie przecierać i zmienić kolor. Wszystkie te procesy są naturalne i z biegiem czasu mogą wystąpić na produkcie. Dlatego aby spowolnić te procesy należy starannie pielęgnować i dbać o produkty.

 

Zalety skóry naturalnej:

  • Produkt naturalny
  • Znamiona, blizny świadczą o unikalności surowca
  • Rzadziej ulega pęknięciom i przetarciom niż inne produkty wykonane ze skóry syntetycznej
  • Z wiekiem skóra nabiera dojrzałości
  • Nie powoduje alergii
  • Dobra cyrkulacja powietrza
  • Dzięki ponadczasowości skóry naturalnej dokonujemy zakupów znacznie rzadziej, w rezultacie produkujemy znacznie mniej zanieczyszczeń i przyczyniamy się dla dobra naszej planety.

Nasze produkty wykonywane są ze skóry naturalne bydlęcej, imitującej wzór skóry krokodyla lub węża. Efekt ten uzyskuje się dzięki procesowi tłoczenia skóry. Polega on na wykonywaniu w skórze trójwymiarowego efektu. Tworzy się go za pomocą matrycy ze wzorem, która pod odpowiednią temperaturą przyciskana jest do lica skóry. W efekcie końcowym otrzymujemy pożądany wzór na skórze. Większa część asortymentu marki wykonana jest ze skóry naturalnej błyszczącej, efekt ten uzyskuje się dzięki pokrywaniu skóry farbą lub folią nabłyszczającą. Skóry bardzo często posiadają na sobie różnorodne blizny i przebarwienia. Proces nabłyszczania skóry niweluje jej niedoskonałości.

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl